Než skončí léto (2019)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 9. 7. 2020 ()Oficiální synopse:
Život je krásný i proto, že se nedá naplánovat. Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, je to pro její rodiče noční můra. První setkání s láskou ale probouzí v nemocné Mille novou chuť do života a její energie a touha objevovat brzy otočí celou rodinu vzhůru nohama. Milla začne svému překvapenému okolí ukazovat, jak prožít každou minutu naplno. Tradiční pravidla a morální poučky letí do koše a rodiče se rozhodnou dát věcem volný průběh. S lehkostí a originálním humorem vyprávěné australské drama se stalo diváckým hitem loňského festivalu v Benátkách, odkud si film odnesl několik cen.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Než skončí léto vychází z divadelní hry australské dramatičky Rity Kalnejais, ta se postarala i o scénář k filmovému zpracování. Zároveň se jedná o celovečerní debut režisérky Shannon Murphy. Překvapí citlivý a vyzrálý přístup k takto těžkému námětu. Na Benátském filmovém festivalu získal hned několik ocenění.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací