Noční běžec (2015)

nocni_bezec_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 16. 4. 2015 ()

Synopse: Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. Mike je na útěku a jediné Jimmyho pokání za hříchy minulosti může spočívat v tom, aby syna ochránil před stejným osudem, jaký nepochybně čeká jeho… aby se neocitl na špatné straně zbraně. Nyní, když už pro něj není žádné místo bezpečné, zbývá Jimmymu už jen jedna noc, aby se rohodl, ke komu má být loajální, a aby zjistil, zda konečně může něco udělat správně.

Recenze:
Liam Neeson opět hraje otce, jehož potomek se ocitl v maléru a on mu musí pomoci. Tentokrát to ale není ten vzorný Bryan Mills, bývalý člen elitních jednotek, kterého známe ze série 96 hodin. Jeho nové já se jmenuje Jimmy Conlon a je poskokem místního mafiána Shawna Maguirea (Ed Harris), jenž utápí své výčitky v alkoholu. Shawn patřil k posledním, kteří nad Bryanem nezlomili hůl, ovšem pouze do chvíle, kdy jeho syn Danny Maguire (Boyd Holbrook) udělá hloupost, jež odstartuje zběsilý noční útěk.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací