Ondine (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 9. 2010 ()

Synopse: Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.

Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění?

Recenze:
Film se odehrává v Irsku a Colina Farella, který se zde narodil, scénář velmi zaujal. Slavnou a známou tvář by tedy snímek měl. Naopak do role Ondine, režisér Neil Jordan obsadil nepříliš známou a éterickou polskou herečku Alicji Bachledu. I když několik filmů na svém kontě již Alicji má. Zaznamenat jste ji mohli například ve snímcích Pan Tadeáš, Letní bouře nebo (Ne)lidský kšeft. Irsko jistě každého zaujme svoji malebnou, ale drsnou krajinou. Ve filmu si jí užijete do sytosti.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací