Ovečka Shaun ve filmu (2015)

ovecka_shaun_ve_filmu_plakat1
Režie: ,
Premiéra v ČR: 2. 4. 2015 ()

Synopse: Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy?

Recenze:
Život ve stereotypu po čase omrzí prakticky každého. Stejný pohled na to má i ovečka Shaun, jejíž filmové zpracování je dalším velice povedeným dílem studia Aardman. V okamžiku, kdy si Shaun uvědomí, že nechce každý den prožívat identicky se stejně znuděným farmářem, vymyslí perfektní plán, jak se ho alespoň na nějaký čas zbavit. Spolu s ostatními ovečkami ho uspí, unesou a zavřou do starého karavanu, který nastrojí tak, aby to vypadalo, že je pořád noc. Jejich plán sice velice brzy odhalí farmářův pomocník, pes Blitzer, nepodaří se mu však svého pána zachránit, protože se karavan uvolní a vyrazí po silnici až do dalekého velkoměsta.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací