Pestrobarvec petrklíčový (2014)

Film

pestrobarvec_petrklicovy_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 16. 4. 2015 ()Oficiální synopse:
Na chátrajícím šlechtickém sídle žije sběratelka motýlů Cynthia se svou milenkou Evelyn a ve svém svébytném a poněkud výstředním světě se oddávají rafinovaným erotickým hrám. Cinefilní lahůdka se vyznačuje podmanivou a smyslnou atmosférou, výraznou hudební složkou a odkazy na sexploatační filmy 60. a 70. let.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
pestrobarvec_petrklicovy_plakat

U snímků s lesbickou tématikou bývá homosexualita často hlavním motivem. Ať chceme nebo ne, stále je to ještě částečně kontroverzní téma. Strickland se však rozhodl zaměřit se na vztah a jeho problémy z obecného hlediska, což jej vedlo k výběru jen jednoho pohlaví, se kterým pracuje. Ve filmu neuvidíte ani jednoho muže. Dle vlastních slov režiséra: „ Bez žádného důvodu.“ A tak stejně jako se setkáváme se Cynthií a Evelyn, mohli být hlavní postavy mužské a prožívat obdobné situace. Nešlo o to vybudovat příběh kolem lesbického páru, ale ukázat příběh milující se dvojice, která se vyrovnává s odlišnými potřebami. Jak se s takovýmito rozdílnými představami poperou, a jak je uchopí, je rozhodně inspirující, mnohdy úsměvné, či smutné.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací