Planeta Česko (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 22. 3. 2018 ()

Synopse: Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky - stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi!

Recenze:
Díky přírodopisným filmům můžeme poznávat ta nejpozoruhodnější zvířata v exotických zemích tisíce kilometrů od nás, aniž bychom vystrčili nos z pohodlí domova. Právě kvůli této pohodlnosti někdy ale zapomínáme na to, že i my jsme součástí přírody, která je všude kolem nás. Filmař Marián Polák se vydal s kamerou na místa, kam většinou můžeme bez problémů zavítat i my. Ukazuje nám živočichy, kteří si na člověka zvykli a běžně je potkáme, i ty, kteří ocení spíše klid, a především naši ochranu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací