Po čem muži touží (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 9. 2018 ()

Synopse: Režisér úspěšné romantické komedie Pohádky pro Emu, Rudolf Havlík přichází s novou komedií s hvězdným hereckým obsazením Po čem muži touží. Scénář o věčném soupeření mužského a ženského světa napsal společně se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, která je jednou z nejprodávanějších domácích knižních autorek.

Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“ Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?

„Můj nápad vznikl z prosté nostalgie. Stýskalo se mi po filmech jako Na hromnice o den více nebo Tootsie a chtěl jsem si něco podobného vyzkoušet a zkusit natočit komedii. Nápad jsme potom s Radkou Třeštíkovou začali pro zábavu dávat dohromady, a protože nás to začalo ohromně bavit, tak jsme to zkusili dotáhnout do konce,“ říká režisér a spoluautor scénáře Rudolf Havlík.

Recenze:
Není v tom žádná filozofie. A to ví i šovinista a věčný sukničkář Karel (Jiří Langmajer), jakožto šéfredaktor časopisu Playboy, nebo si to aspoň myslí. Ale s ženami už je to složitější, pořád něco chtějí, jsou věčně nespokojené a jen mužům ztěžují život. Po úmorném a nepříliš vydařeném dni, kdy dostane Karel padáka a je nahrazen sličnou brunetkou, posléze se pohádá s bývalou manželkou i dcerou a navrch mu do auta nabourá nepozorná řidička, má Karel žen dost a potřebuje pivo. V opilé náladě se pak přimotá do karnevalového stanu vědmy Zoltany, kde si pod vlivem alkoholu přeje být ženou, protože ty mají přece život o tolik lehčí. Situace ovšem nabírá nečekaných obrátek, když se ráno probouzí coby Karla…

(photo&video: )

Video
Premiéra:


Trailer:


Rozhovor:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací