Pohádkář (2014)

pohadkar_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 6. 11. 2014 ()

Synopse: Příběh muže mezi dvěma ženami, příběh o vášni, touze, podvodu a lži a věčném odpouštění vznikl podle knihy populární spisovatelky Barbary Nesvadbové. Má podobu takřka detektivního příběhu. Kapitán Rott pátrá po totožnosti těla nalezeného v řece. Díky tomu se dostává doprostřed příběhu muže, který si prostřednictvím lži budoval vlastní svět a díky tomu dokázal žít dva odlišné životy.

Recenze:
Film má něco hned z několika žánrů, i když přesně nepostupuje podle zvyklostí žádného z nich, což může být k užitku i ke škodě. Policejní kapitán Rott (Matěj Hádek) musí zjistit totožnost nebožtíka čerstvě vyloveného z řeky. Pomalu sílí podezření, že zavražděný muž je jistý proutník, který koketoval hned se dvěma ženami (Jiří Macháček). Vyšetřování zůstává v podstatě jen expozičním nástrojem, nemůžeme tu mluvit o nějakém detektivním thrilleru, když ve skutečnosti jde o studii čtyř rozdílných charakterů, jelikož samotného Rotta začne objekt jeho zájmu posmrtně (?) ovlivňovat. Tedy alespoň údajně.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací