Poslední slovo Charlotty Garrigue Masarykové (2018)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: TV 30. 10. 2018 ()Oficiální synopse:
Polohraný dokumentární příběh osudového setkání dvou osobností, které zásadně ovlivnily běh českých dějin: Charlotty Garrigue a Tomáše Masaryka. Hlavní snahou tvůrčího týmu bylo představit rodinu Charlotty Garrigue jako rodinu plnou obyčejných lidských problémů, jako lidi z masa a kostí, a ne neživotné idoly nebo ikony na piedestalu plné filosofických myšlenek.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:
K tomuto filmu zatím není k dispozici žádné video.
(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Tak pragmaticky začíná tento nový polodokument, který pro druhý kanál České televize přichystal režisér a scenárista Josef Císařovský. Samotný námět zní velmi zajímavě a slibně, ovšem finální realizace bohužel trochu v některých ohledech pokulhává. I když formát polodokumentu je originální a případné hrané scény působí v rámci celé podívané jako takové oživení, tak jejich výsledná podoba nepřísluší materiálu, se kterým pracuje. Snímek se totiž zabývá životem Charlotty Garrigue Masarykové. Příběh proplouvá od jejích raných začátků, přes osudové setkání s Masarykem až po její konečná léta. Strohá dokumentaristická fakta jsou prolnuta hranými scénami s herci.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací