Postiženi muzikou (2019)

Režie:

Premiéra v ČR: 24. 9. 2020 ()

Synopse: Co byste dělali, kdyby vám osud nadělil kromě radosti také celoživotní handicap? Členové The Tap Tap, kapely z Jedličkova ústavu složené ze studentů s postižením (nebo spíš „kriplů“, jak by řekli oni sami), v tom mají jasno. Jedou naplno a užívají si každou minutu. Zpívají, hrají, milují, cestují, baví se. Všechny je zároveň spojuje láska k muzice a nadšení z koncertování v orchestru, který před více než dvaceti lety založil kapelník Šimon Ornest. The Tap Tap se pod jeho vedením vypracovali na úspěšné hudební těleso, které má za sebou řadu vydaných CD, desetitisíce fanoušků a stovky odehraných koncertů u nás i po celém světě, o čemž se většině ostatních kapel jen zdá. Hudební skupina The Tap Tap dokazuje, že s nadhledem, černým humorem a až nakažlivou energií je možné čelit i nejsložitějším překážkám a žít u toho život rockových hvězd.

Recenze:
Zpívají, hrají, cestují, stojí při sobě, občas se dohadují, neodpustí si nějaký ten vtípek na vlastní účet, užívají si života. Koncertují doma i v zahraničí a černého humoru mají skoro takovou zásobu jako dechberoucího talentu. Kapela The Tap Tap složená ze studentů Jedličkova ústavu okouzlila i režiséra Radovana Síbrta. Ve snímku Postiženi muzikou tak divákům umožňuje na handicapované hudebníky nahlédnout optikou, která překvapí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací