Prezident Blaník (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 1. 2. 2018 ()

Synopse: Celovečerní film Prezident Blaník vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky.

Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.

Recenze:
Antonín Blaník se uchází o funkci prezidenta České republiky. Aby taky ne. Jak sám praví: “Když se budu mít dobře já, budete se mít dobře i vy, a já už se dobře mám!” Jeho arogantní chování s vulgárním vyjadřováním je sice nadsázkou, bohužel nám připomíná i smutnou realitu o naší politické scéně. Za autogram na podpisovém archu dostanete od Tondy kostku másla. A to už něco znamená. Pokud vás dostatečně nepřesvědčí jeho módní outfit, jistě to zvládnou jeho oddaní asistenti Žížala (Michal Dalecký) a Lenka (Halka Třešňáková). Nemá ale Blaník za lubem ještě něco jiného?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací