Rozsudek smrti (2007)

Režie:
Premiéra v ČR: DVD od 7. 1. 2008 ()

Synopse: Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda.

Recenze:
Rozehrát akční hru, kterou nelze vyhrát i přesto, že má svá jasně stanovená pravidla, je snadnější, než se může na první pohled zdát. Své o tom ví manažer Nick Hume (Kevin Bacon). Šarmantní kravaťák má všechno, po čem mnozí jen závistivě pošilhávají – krásnou ženu, velký dům, dva zdatné syny. Jak už to u amerických akčních dramat bývá, jeho jedinou smůlou je to, že se ocitne ve špatnou dobu na špatném místě. Jeden z jeho synů se stane obětí zasvěcovacího rituálu místního gangu a Nickovi se svět během chvíle hroutí pod rukama. Navíc to vypadá, že spravedlnosti se zlomený otec u soudu nedočká. Kam ale nedosáhne nemohoucí ruka zákona, tam udeří taťkova pancéřová pěst.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací