Shazam! (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 4. 2019 ()

Synopse: V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Strong).

Recenze:
Superhrdinové bývají většinou rozumní, zodpovědní a vědomi si svého poslání. Ne tak Shazam. Ostatně co očekávat od teprve čtrnáctiletého kluka? V novém akčním komiksovém snímku nás čeká spousta zábavy, ale vzhledem k věku hrdiny nemůžeme očekávat zrovna brutální vtipy na úrovni Deadpoola. A ve 132 minut dlouhém snímku se dá nasekat chyb docela hodně.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací