Sing Street (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 3. 2017 ()

Synopse: Conorovo dospívání v Dublinu 80. let není vůbec snadné. Otec přišel o práci, manželství rodičů se rozpadá a Conor musí přestoupit na levnější školu, kde ho všichni šikanují. Potkává ale Raphinu, zamiluje se do ní a pozve ji, aby hrála v klipu jeho kapely. Má to jediný háček – Conor zatím žádnou kapelu nemá. Komediální muzikál Johna Carneyho (Once, Love song) byl nominován na Zlatý glóbus.

Recenze:
Do čeho píchnout, když je vám patnáct, žijete v ospalém Dublinu v 80. letech a rodina ani škola za moc nestojí? V televizi běží nejnovější videoklipy Depeche Mode, Joy Division a Davida Bowieho, a tak Conor Lawlor alias Cosmo (Ferdia Walsh-Peelo) přehlušuje hádky rodičů zkoušením jednoduchých kytarových akordů a skládáním krkolomných textů. Podporu a cenné rady nachází u staršího bratra Brendana (Jack Reynor), který sám snil o kariéře hudebníka.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací