Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 8. 2. 2018 ()

Synopse: Pokračování populární animované série je opět plné dobrodružství, humoru i kouzel. Naši hrdinové se střetnou s magií ohně a ledu a tak jim chvilku bude pořádně horko a chvíli zase hodně velká zima.

Hlavní hrdinkou příběhu je opět odvážná Gerda, která porazila Sněhovou královnu a osvobodila svého bratra Kaie. Díky tomu se z nich staly tak trochu pohádkové celebrity. Zatímco Gerda to bere s nadhledem, zasněný Kai se o něco hůře vyrovnává se svou popularitou, kdy mu u nohou pravidelně omdlévají mladé dívky. Aby si od této vysilující slávy trochu odpočinuli, vydávají se do hor za svým trollím kamarádem Ormem, kde na ně však nečeká žádná odpočinková dovolená, ale pořádné nové dobrodružství.

Do trollích hor k Ormovi totiž také dorazí Rolan, mladík vyhledávající hrdinské činy, který se v trollích legendách dočte o starobylém kouzelném trollím Kameni ohně a ledu. Pochopitelně jej jako pravý hrdina musí hledat a nalézt! A když se k nim ještě připojí drsná a krásná pirátka Alfida, je na pořádný zmatek v trolím království zaděláno. Události se naší partě hodně rychle vymknou z rukou a dá jim spoustu práce, než magickým kamenem probuzené síly ohně a ledu zase zkrotí. A možná se Gerdě a Kaiovi nakonec podaří nalézt i rodiče unesené Severním větrem a dát celou rodinu zase dohromady.

Recenze:
Statečná Gerda už zachraňovala svého bratra Kaie před zlou Sněhovou královnou a celý svět před věčnou zimou. V dalším pokračování animované pohádky už jsou sourozenci starší a unavuje je neustálé omílání jejich hrdinského činu. Rozhodnou se schovat před lidmi do hor, k přátelům trollům. Gerda se snaží o mladšího bratra postarat, jak nejlépe umí, ale jeho už tahle snaha obtěžuje a raději se vydá vlastní cestou. Bude potřeba, aby si Gerda s Kaiem uvědomili, že rodina je jenom jedna a že se můžou vždy spolehnout především na sebe. Určitě ne na náhodné kolemjdoucí, kteří chtějí ovládat magii.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací