Špína (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 4. 2017 ()

Synopse: Špína je film o dospívání citlivé, sedmnáctileté LENY (Dominika Morávková). Prožíva svou první lásku a touží po svobodě a dobrodružství. Její magický svět se ale v jediné chvíli rozpadne na kusy, když ji znásilní učitel matematiky ROBO (Róbert Jakab), doposud sympatický muž, kterého platonicky milují všechny spolužačky. Místo toho, aby se Lena s traumatickým zážitkem někomu svěřila, rozhodne se mlčet, a to dokonce i před svou nejlepší kamarádkou RÓZOU (Anna Rakovská) . Pocity viny, hanby a strachu, že jí nikdo neuvěří ji doženou až k pokusu o sebevraždu, což všechny vyděsí a Lena se ocitne na psychiatrické klinice. Tam postupně zjišťuje, že není jediná, komu se něco podobného přihodilo. Po propuštění z nemocnice se LENA rozhodne přestat mlčet a a začne jednat. Dostaví se hněv, který už neobrací proti sobě. Nechce být dál obětí, ale zároveň si uvědomuje, že už je pozdě na spravedlivé potrestání viníka. Aby se opravdu osvobodila, potřebuje se s ROBEM střetnout a donutit ho, aby se ke svému činu přiznal.

Recenze:
Sedmnáctiletá Lena (Dominika Morávková) má dlouhé blonďaté vlasy, jemné pihy, útlou postavu. Svou krásu se nesnaží podtrhnout make-upem ani vyzývavým oblečením. Lenin život ale není nic moc. Rodiče na sebe nemají čas, bratrovo postižení na náladě také moc nepřidává. Přes den nuda ve škole, pokec s kamarádkou Rózou (Anna Rakovská), večer diskotéka. Jenže je tu ještě odpolední doučování s pohledným matikářem, kterého všechny spolužačky zbožňují. Až na Lenu, té je Robo (Róbert Jakab) lhostejný.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací