V srdci moře (2015)

Film

v_srdci_more_2015_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 3. 12. 2015 ()Oficiální synopse:
V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto skutečné námořní neštěstí inspirovalo spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. Ale román vypráví jen polovinu příběhu. Film „In the Heart of the Sea“ odkrývá trýznivé následky osudového střetu, kdy je přeživší posádka dohnána až do krajnosti a aby přežila, musí dělat nepředstavitelné věci. Když čelí bouřím, hladovění, panice a beznaději a jejich kapitán se na širém moři snaží najít směr, zatímco první důstojník dál usiluje o ulovení obří velryby, členové posádky zpochybňují samé základy své víry a nejhlubšího přesvědčení, počínaje hodnotou svých životů a konče morálností jejich řemesla.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:


Trailer 1:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
v_srdci_more_2015_plakat

Jednašedesátiletý režisér Ron Howard již nejednou dokázal, že umí z diváka vyždímat emoce, odkrýt příběh až na dřeň, napínat až do konce i rozesmát (Žbluňk!, Čistá duše, Grinch, Ed TV, Rivalové a desítky dalších). Tentokrát se inspiroval Bílou velrybou, románem amerického spisovatele Hermana Melvilla.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací