Sucho (2024)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 2. 2024 ()

Synopse: Nový film držitele několika Českých lvů a řady zahraničních cen Bohdana Slámy. Dva sousedské klany a dva různé přístupy k životu. Co se stane, když do napjatých vztahů dvou dominantních otců zasáhne láska vlastních dětí? Zatímco Josef nutí svou rodinu ke svéráznému způsobu života na ostrůvku vegetace mezi monokulturními Viktorovými lány, Míra je zamilovaný do Josefovy dcery Žofky. Aby získal její sympatie, musí s otcem bojovat. Synova revolta staví Viktora do nové situace. I Josef zklamaný důsledky vlastních životních postojů má možnost leccos přehodnotit. Naději na uzdravení na poli mezilidských vztahů i vyprahlé krajiny přinese do života několika hrdinů až mezní událost.

Recenze:
V novém českém snímku režisér Bohdan Sláma staví své jihomoravské hrdiny před malé problémy běžného dne, i ty velké a závažné, třeba jak svým vlivem ničíme krajinu okolo. Řeší nejen rozdíly mezi různými přístupy k práci, životu a přírodě, ale také mezi různými generacemi stejných rodin.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací