Svědkové Putinovi (2018)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 8. 11. 2018 ()Oficiální synopse:
Píše se rok 1999. Dosavadní ruský prezident Boris Jelcin půl roku před vypršením svého funkčního období zcela nečekaně abdikuje a řízením státu pověřuje premiéra Vladimíra Putina. Tímto osudovým okamžikem začíná nový dokument renomovaného režiséra Vitalije Manského (V paprscích slunce), který se jako dvorní prezidentský kameraman dostal do nitra kremelské politiky a přináší tak nečekané svědectví o začátku putinovské éry. A o tom, kdo všechno jsou vlastně “Svědkové Putinovi".
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Vitalij Manskij v roce 1999 pracoval pro ruskou státní televizi a dostal příležitost sledovat a dokumentovat nástup Vladimíra Putina k moci z první ruky. Záběry, které měly sloužit k propagaci nového ruského prezidenta, se s odstupem času staly spíše zbraní proti němu. Čím déle Putin vládnul, tím víc se prohluboval Manského pocit deziluze, a tak se rozhodl k natočenému materiálu vrátit a ukázat divákům, čeho se stal svědkem.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací