Svítání (2009)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 11. 3. 2010 ()

Synopse: Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva.

Recenze:
Přistoupíme k záporům. Originální vizi naprosto zazdilo nelogično, absurdita a myšlenka, že divák v kině má IQ panenky barbie a vydrží naprosto všechno. Jak se rozšířila epidemie, jak to vlastně všechno vzniklo, proč, proč a proč? Kdybych zde vypsala všechny otázky, ani byste již na film nemuseli chodit. Odpovědi byste zde sice nenašli, ale v kině je též nenajdete. Největší absurdita je v tzv. “léku”. Nic hloupějšího jsem už dlouho neviděla. Sice lékař nejsem, ale toto je doslova “blbost na entou”.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací