Temné stíny (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 5. 2012 ()

Synopse: V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters.

Recenze:
Kdo se těšil hlavně na Johnnyho a na jeho další ujetou postavu, bude zřejmě na rozpacích. Barnabas je 200 let starý upír, který objevuje prvky moderní doby, jako jsou auta, televize, lávová lampa, ale dokonce i asfaltová silnice a zmítá se v osidlech vášně a lásky. Kdyby ho zahrál kdokoliv jiný, asi bychom se na to dívali jinak, ale ostřílený herec, jako je Depp nepředvedl nic extra nového či jiného. Prostě je to jen starý dobrý Johnny. Naopak mile překvapila Eva Green. Její Angelique Bouchard je sexy čarodějnice s leskem filmové star. Její vášnivá a uhrančivá stránka se dokonale doplňuje s tou temnou, zlou a majetnickou. Zkrátka ďábel skrytý v hodně lákavém obalu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací