Největší showman (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 12. 2017 ()

Synopse: Když se nemožné stane skutečností

Největší showman je originální muzikál inspirovaný životem P. T. Barnuma, muže, pro nějž každá překážka a nezdar byly jen dalším odrazovým můstkem na pouti ke hvězdám. A právě díky jeho vizionářství a energii vznikl showbyznys.

Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou jediným bohatstvím, které zrovna má k dispozici. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, za to však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci.

V muzikálu Největší showman se po boku Hugha Jackmana představí Michelle Williams a do velké role v muzikálu se od časů Muzikálů ze střední vypracoval i Zac Efron. Role jeho partnerky se ujala populární americká zpěvačka, tanečnice, herečka a modelka Zendaya. Na muzikálových písních se pak podíleli textaři ocenění Oscarem za film La La Land.

Recenze:
Jako syn chudého krejčího toho Phineas Taylor Barnum nikdy neměl moc. Ovšem, už když byl kluk, měl velké sny, kterých se nehodlal jen tak vzdát. Když konečně založí rodinu se svoji dětskou láskou Charity, slíbí si, že bude vždy dělat vše, aby jí učinil šťastnou. Jednoho dne však ztrácí svoji práci a musí začít na novo. Za pomoci své fantazie a dvou malých dcer dostane nápad vytvořit něco doposud nevídaného. Dá dohromady ty nejzvláštnější jedince, jací existují, od vousaté zpěvačky, přes největšího i nejmenšího muže, po lvího kluka a další. Společně vytvoří velkolepou podívanou a baví stovky diváků. Svým činem tak dá P. T. Barnum domov a rodinu lidem, které společnost už předem odsoudila.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací