Šťastný princ (2018)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: festival 26. 3. 2019 ()Oficiální synopse:
Známý britský herec Rupert Everett se po letech před kamerou postavil i za ni a natočil podmanivé kostýmní drama o smutném konci životní dráhy Oscara Wildea. První muž literární scény, společenských salónů a miláček publika devatenáctého století dožil své poslední dny v izolaci a osamění, kde mu jedinou útěchou byly vzpomínky. Everett ve svém režijním debutu ztvárnil i hlavní roli.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Irský spisovatel (Rupert Everett) býval miláčkem celého Londýna, populární byly zejména jeho divadelní hry, vládnul dobře jazykem a nikdy nezkazil zábavu. V soukromí si užíval s mladším lordem Bosiem Douglasem (Colin Morgan), na veřejnosti vystupoval jako spořádaný manžel své ženy Constance a otec dvou synů. Tak, jak už to bývá, i Wildeovy aférky s muži se dostaly na veřejnost a po soudních tahanicích a dvou letech nucených prací emigroval zničený autor do Francie.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací