Šťastný princ (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: festival 26. 3. 2019 ()

Synopse: Známý britský herec Rupert Everett se po letech před kamerou postavil i za ni a natočil podmanivé kostýmní drama o smutném konci životní dráhy Oscara Wildea. První muž literární scény, společenských salónů a miláček publika devatenáctého století dožil své poslední dny v izolaci a osamění, kde mu jedinou útěchou byly vzpomínky. Everett ve svém režijním debutu ztvárnil i hlavní roli.

Recenze:
Irský spisovatel (Rupert Everett) býval miláčkem celého Londýna, populární byly zejména jeho divadelní hry, vládnul dobře jazykem a nikdy nezkazil zábavu. V soukromí si užíval s mladším lordem Bosiem Douglasem (Colin Morgan), na veřejnosti vystupoval jako spořádaný manžel své ženy Constance a otec dvou synů. Tak, jak už to bývá, i Wildeovy aférky s muži se dostaly na veřejnost a po soudních tahanicích a dvou letech nucených prací emigroval zničený autor do Francie.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací