Lví král (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 7. 2019 ()

Synopse: Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být.

Režisér Jonh Favreau vypráví animovanou klasiku za pomoci nových filmových technologií a uvádí známé postavy na stříbrné plátno zcela novým, realistických způsobem. V původním znění uslyšíte Donalda Glovera jako Simbu, Beyoncé Knowles-Carter jako Nalu, Jamese Earla Jonese jako Mufasu, Chiwetela Ejiofora jako Scara, Setha Rogena jako Pumbuu a Billyho Eichnera jako Timona.

Recenze:
Po čtvrtstoletí přichází do kin nová podoba jedné z nejoblíbenějších Disneyho animovaných pohádek, která ve filmových žebříčcích popularity vždy atakuje první místa, získala dva Oscary a byla předobrazem veleúspěšného broadwayského muzikálu. Nyní je trendem točit nové verze jako klasické hrané filmy. Co ale dělat s pohádkou, kde se neobjeví ani jeden člověk a jde v ní jen o zvířata z africké savany? Žádný problém. Ostatně dnešní technologie přímo vybízí k tomu, nechat čtyřnohé hrdiny ožít v realistickém provedení. Nedá se však ubránit srovnání, zvláště když spousta scén přesně kopíruje původní verzi. A asi není překvapením, že spokojenější budou ti diváci, kteří půvabný originál neznají.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací