Bílá vrána (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: festival 23. 3. 2019 ()

Synopse: Třetím režijním počinem Ralpha Fiennese je životopisné drama inspirované osudy ikonického baletního tanečníka a především knihou spisovatelky Julie Kavanagh Rudolf Nureyev: Život. Příběh se zaměřuje hlavně na jeho slavný únik ze Sovětského svazu na Západ v roce 1961, který se vydařil navzdory snahám KGB Nureyeva zastavit. Po boku hlavní postavy se objeví oblíbený ukrajinský tanečník Sergej Polunin.

Recenze:
Rudolf Nureyev (Oleg Ivenko) se narodil ve vlaku, vyrůstal v chudých poměrech s matkou a sestrami a jako dospělý byl legendárním baletním tanečníkem, který se po svém útěku ze Sovětského svazu do Francie stal světově proslulým. Biografický snímek režiséra, a především herce Ralpha Fiennese nás zavede do Paříže, kde Nureyev poprvé okusí chuť svobody a slávy, a který vrcholí eskapádou na letišti, při které tanečník pronese klíčová slova: “Jmenuji se Rudolf Nureyev. Chci zůstat ve vaší zemi.”

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací