Tísňové volání (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 12. 7. 2018 ()

Synopse: Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte.

Recenze:
Film bez filmu i tak se dá popsat tento napínavý severský thriller. Příběh se zaměřuje na bývalého policistu Asgera, kterému za trest byla přidělena služba na tísňové lince. Když mu však zavolá unesená žena s prosbou o pomoc, vše se náhle mění a večer nabývá nečekaných obrátek. Asgerovým jediným cílem se najednou stává ji za každou cenu zachránit. Jeho jedinými nástroji jsou však telefon a počítač, a tak obklopen čtyřmi zdmi začíná vyšetřovat. Při pátrání však objevuje nečekané skutečnosti a zjišťuje, že jde o mnohem větší případ, než by se mohlo zdát.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací