Tohle je náš svět (2016)

tohle_je_nas_svet_2016_plaka
Režie:
Premiéra v ČR: 14. 7. 2016 ()

Synopse: Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. Pozitivně laděný americký film byl v premiéře uveden na festivalu v Sundance a jeho režisér Matt Ross si z festivalu v Cannes odnesl cenu za nejlepší režii v prestižní sekci Un Certain Regard.

Recenze:
Příběh o rodině, vztazích mezi rodiči a dětmi, o ztrátě matky a životě po tom. Témata, která obvykle zaručují divácký úspěch, tentokrát ale trochu jinak. O odlišné rodině, jiném životě – přesto plné pravdy. V kombinaci s laskavým humorem, emocionální hudbou Sigur Rós a charismatickým Vigem Mortensenem tvoří Tohle je náš svět dohromady zvláštní snímek, který vyvolá protichůdné emoce, donutí se zamyslet nad vlastním životem a zůstane v člověku ještě dlouho po odchodu z kinosálu.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací