Utéct (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 2. 2022 ()

Synopse: UTÉCT vypráví mimořádný skutečný příběh muže, Amina, kterého blížící sa manželství přinutí poprvé odhalit svou skrytou minulost.

Amin Nawabi (pseudonym), 36letý uznávaný akademik, zápasí s bolestivým tajomstvím, které skrývá už 20 let. Obává se, že mu může zničit život, který si vybudoval pro sebe a svého budoucího manžela. O svůj příběh se podělí s režisérem Jonasem Poherem Rasmussenem, blízkým přítelem a spolužákem ze střední školy. Poprvé prostřednictvím animace vypráví příběh mimořádné cesty dětského utečence z Afganistánu. UTÉCT díky srdečnému rozhovoru mezi Jonasem a Aminem povypráví nezapomenutelný příběh sebepoznávání. Ukazuje se, že pouze při konfrontaci s minulostí je možné vytesat budoucnost, a konstatuje univerzální pravdu, že až když přestaneme utíkat před tím, kým jsme, najdeme pravý význam domova.

Recenze:
Amin Nawabi, uznávaný dánský akademik původem z Afghánistánu, už dvacet let zápasí s bolestivými tajnostmi týkajícími se jeho útěku z válkou a nepokoji zmítané země jihu centrální Asie. V dokumentu natočeném jeho kamarádem Jonasem Poherem Rasmussenem se však poprvé rozhodne otevřít světu, a hlavně svému partnerovi, se kterým sdílí jednu domácnost.

(photo&video: )

Video



Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací