Útěk (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 26. 9. 2013 ()

Synopse: „Životu nebezpečný útěk je jedinou záchranou mladé Signe.”

Roar Uthaug vystudoval Národní filmovou školu v Norsku a už se svým magisterským filmem se ucházel o cenu Studentské filmové akademie. Jako režisér komerčních snímků získal mezinárodní uznání i divácký úspěch už svým žánrovým debutem Ledová smrt (2006) a jeho druhý celovečerní dětský film Magické stříbro (2009) zažil ještě větší úspěch.

Ve snímku z dílny Roara Uthauga se ocitáme ve fiktivním světě nehostinné krajiny, kterou už deset let ohrožuje mor. Divákům tento snímek nabízí epicky rozsáhlé akční filmové dobrodružství a vypráví příběh devatenáctiletého děvčete, které se po zabití celé rodiny dostane do rukou zločinecké skupiny společenských outsiderů. Brzy však zjistí, že v jejich společnosti ji čeká osud horší než smrt, a tak se pokusí s pomocí mladšího děvčete z tábora utéct.

Recenze:
Nejeden historický film aspoň trochu ztrácí temnou atmosféru zprostředkované minulosti kvůli vlastnímu barvitému ději a postavám. Nízkorozpočtový snímek od Roara Uthauga předvedl, že právě s méně figurami a jednodušším příběhem vynikne surová realita, v níž se každý musí postarat sám o sebe a čelit ohrožení představované těmi nejbezohlednějšími. Ovšem i ti predátoři a mrchožrouti s lidskou tváří jsou vlastně výtvorem a někdy i oběťmi okolností. Přinejmenším Dagmar, ale zřejmě i její muži, se dostali tam, kde jsou, kvůli otřesům ve společnosti vyvolaným nedávnou epidemií. Samozřejmě, v drsných časech přežívají ti nejdrsnější.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací