V paprscích slunce (2015)

v_paprscich_slunce_2015_poster
Režie:

Premiéra v ČR: 14. 4. 2016 ()

Synopse: Severokorejská dívka Zin-mi se připravuje na oslavy výročí nejvyššího vůdce Kim Čong-ila. Uznávaný ruský dokumentarista Vitalij Mansky dostává povolení sledovat celou její rodinu. Ovšem je mu umožněno filmovat pouze podle pečlivě připraveného scénáře, aby nic nenarušovalo obrázek života spokojeného lidu. Přesto je snímek úplným opakem propagandy. Dokumentaristé totiž nechali běžet kameru i ve chvílích, kdy jsou scény předem aranžovány severokorejskými „režiséry“. Nebo ji namířili na usvědčující detaily, které mistrům manipulace unikly. Záběry, které neměly nikdy vzniknout, umně vložili do příběhu o zdánlivě šťastném životě v novodobé potěmkinovské vesnici. Film V paprscích slunce portrétuje Severní Koreu asi jediným možným způsobem – jako nezáměrnou situační tragikomedii. Film byl podpořen Státním fondem kinematografie.

Recenze:
Absurdní dramata se vyznačují tím, že v nich často dochází k opakování dialogů a situací, které jsou dost banální na to, aby byly vtipné. Několik momentů, kdy se divák pousměje nad absurditou situace, se objevuje i v posledním dokumentu Vitalije Manského, se symbolickým názvem V paprscích slunce.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací