Vánoční koleda (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 19. 11. 2009 ()

Synopse: Ebenezer Vydřigroš začíná vánoční svátky se svým obvyklým skrblickým opovržením. Ale když ho duchové Vánoc minulých, přítomných a budoucích vezmou na cestu, která mu otevře oči a odkryjí mu pravdy, kterým starý Vydřigroš nechtěl uvěřit, musí otevřít své srdce a odčinit špatnosti, dříve než bude příliš pozdě.

Kdo by neměl rád kouzlo Vánoc? Zdá se, že jedna osoba na světě se najde. Ebenezer Vydřigroš vstupuje do vánočního období s obvyklým znechucením a se svým věrným zaměstnancem i jeho veselým synovcem jedná s notnou dávkou opovržení. Později téhož dne se Vydřigroš setká s duchem svého zemřelého obchodního společníka Josepha Marleyho, který v posmrtném životě platí za své dřívější bezcitné jednání. Marley doufá, že se mu podaří pomoci Vydřigrošovi, aby se před stejným osudem zachránil a prozradí mu, že ho navštíví trojice duchů. A tak se také stane, když vezmou duchové Vánoc minulých, současných a budoucích Vydřigroše na fantastickou pouť, která mu otevře oči a odhalí pravdy, kterým se zdráhal uvěřit, Vydřigroš zjihne. Podaří se mu vše napravit?

Recenze:
Film nenudí, ale dlouho vám v paměti neutkví. Jedná se o další zpracování známého příběhu, upraveného do podoby celovečerního filmu. Navíc se tvůrce nerozhodl, jestli dělá pohádku pro děti nebo pro dospělé. Rozmyslete si, jestli je vaše dítě dostatečně staré pro tento film! Menší ratolesti by si z kina nemusely odnést příjemný zážitek, ale doživotní trauma. Opět se v kinech promítá 2D a 3D verze. 3D verze asi působí lépe, ale není zde tato technologie plně využita.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací