Vybíjená (2015)

vybijena_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 3. 2015 ()

Synopse: Komedie Petra Nikolaeva podle bestselleru Michala Viewegha.

Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí.

Recenze:
Protože se jedná o film plný vzpomínek, zvolil Nikolaev cestu flashbacků a po celý snímek se opakovaně vrací do minulosti. Kvůli tomu má každá postava ze třídy své náctileté i postarší já. Nutno dodat, že třeba Simona Krainová a Linda Bartošová, které ztvárnily roli třídní krásky Evy Šálkové, jakoby si z oka vypadly. Ostatně ani další hlavní aktéři (např. míněné trio- v mladším podání – Václav Matějovský (Jeff), Michal Šášinka (Skipy) a Jakub Burýšek (Tom) se nemají za co stydět. Důležitou roli sehrálo i duo Simona Babčáková a Johana Vašková (mladá Hujerová), jejichž velký nos byl předmětem výsměchu už od dob střední školy.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací