Zákon mlčenlivosti (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 1. 7. 2022 ()

Synopse: Když Rose v dětství zemřela matka, rodina měla jasné vysvětlení: sebevražda. Jenže střípky vzpomínek mladé ženy, vyrůstající s babičkou a despotickým strýcem v odlehlé části Kalábrie, napovídají něco jiného. Rosa v touze pochopit minulost i dynamiku rodinných vztahů rozkrývá zákonitosti mafiánského světa, jehož byla doposavad pasivní součástí. Potřeba vzdoru v ní doutná čím dál víc. Sugestivní drama s feministickým podtextem, uvedené na Berlinale, sází na expresivní herectví, potemnělý vizuál i hru s žánry. Jako inspirace posloužily Francescovi Costabilemu skutečné příběhy žen, které se postavily 'Ndranghetě, nejvlivnější italské mafii.

Recenze:
Ženy v mafii to mají těžké. To je v zásadě hlavní pointa tohoto italského snímku, který obletěl Berlinale i MFF Karlovy Vary. V něm se potkáváme s hlavní hrdinkou Rosou, která se v dospělosti rozhodne začít zkoumat smrt své matky. Všichni jí celý život tvrdí, že šlo o sebevraždu, jenže jak Rosa postupně rozplétá rodinné mafiánské vazby, zjišťuje, že šlo o mnohem více. Na své cestě poznává skrytou tvář svých nejbližších i sebe sama a musí čelit nejtěžším rozhodnutím svého života.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací