Život v akvárku (2014)

Film

zivot_v_akvarku_2014_poster

Režie:


Premiéra v ČR: festival 20. 3. 2015 ()Oficiální synopse:
Naturalistický a nezaujatý pohled na život v Reykjavíku před úderem ekonomické krize v roce 2008. I přes to si mladá matka a učitelka ve školce Eik musí přivydělávat jako prostitutka. Seznamuje se se zarostlým alkoholikem Mórim, jenž kdysi býval talentovaným spisovatelem. A právě Móriho se snaží přemluvit začínající bankéř Sovi, aby prodal dům developerovi. Emocemi napěchované vyprávění překvapí svou čistotou a pravdivostí. Tlumené islandské světlo pak dokonale dokresluje pochmurnou náladu všech zainteresovaných. Snímek se stal na Islandu kinohitem číslo jedna, tamější média ho dokonce označují za nejlepší domácí film historie.

Galerie

Galerie:

Video

Trailer:

Recenze

Recenze:
zivot_v_akvarku_2014_poster

Život v akvárku nastiňuje život na Islandu, takový jaký je, a že to není zrovna pohádka, kde v lese tančí elfíci, to je jasné už z názvu. Snímek se stal velmi významným pro islandskou kinematografii, a kromě toho, že byl nominován dokonce 11x na ocenění islandské výroční ceny Eda, mnozí jej považují za doposud nejlepší filmové dílo v islandské režii. Obecně se ve světě dílo setkává s rozporuplnými názory. Není divu, příběh zrovna nepatří k těm oddychovým, ale z kategorie „těch náročnějších“ působí dobře uchopeným dojmem.


Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací