Zlatý podraz (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 25. 10. 2018 ()

Synopse: Příběh o lásce, přátelství a naději. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

Recenze:
Atmosféra v poválečném Československu je bujará. Tým basketbalistů pod vedením mladého právníka Franty (Filip Březina) se kvalifikuje na mistrovství Evropy v Ženevě. Mladíci, kterým nikdo nevěří, bydlí v nevěstinci a každý zápas hrají taktikou „dáme co nejvíc košů“. Přesto se jim povede poválečné mistrovství vyhrát a domů se vrací jako hrdinové. Dějovou linkou příběhu se stává vztah Franty a dívky Michelle (Patrycja Volny), kteří se seznámili právě v Ženevě. Stejně jako v Československu, i v jejich vztahu, a vůbec v basketbalovém týmu po „vítězném únoru“ přituhuje a s obtížnými situacemi se jde těžko vyrovnat tak, jako tenkrát v Ženevě.

(photo&video: )

Video
Teaser trailer:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací