Předpremiéry filmu Tiché místo v Premiere Cinemas, Cinema City, CineStar a GAC

Pssss. Nevydejte ani hlásku.
 
 
Do kin míří psychologický horor Tiché místo, který nám přináší pozoruhodný příběh. Poté, co Zemi obsadí Oni, nesmí lidé vydat ani hlásku, jinak se ocitnou ve smrtelném nebezpečí. Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi, kteří vychovávají tři děti se snaží přežít a vymýšlí různá opatření. Podaří se jim ale být zcela potichu? V multikinech Premiere Cinemas, Cinema City, CineStar a Golden Apple Cinema si můžete, zcela v tichosti, vychutnat Tiché místo již 1. nebo 2. května 2018.

Co: Předpremiéra filmu Tiché místo:

Kdy a kde:

1. 5. 2018 Premiere Cinemas Praha, Olomouc a Teplice
2. 5. 2018 Premiere Cinemas Praha

Podrobnosti naleznete zde: premierecinemas.cz


Co: Předpremiéra filmu Tiché místo pro členy Cinema City Clubu:

Kdy: 2. května 2018

Kde: Cinema City ČR

Podrobnosti naleznete zde: cinemacity.cz


Co: Předpremiéra filmu Tiché místo:

Kdy: 1. a 2. května 2018

Kde: CineStar ČR 

Podrobnosti naleznete zde: cinestar.cz


Co: Předpremiéra filmu Tiché místo:

Kdy: 1. a 2. května 2018

Kde: Golden Apple Cinema

Podrobnosti naleznete zde: gacinema.cz


 

Synopse filmu Tiché místo:

Když tě uslyší, tak tě uloví. Obyčejná rodina se snaží přežít ve světě, kde i ten nejtišší zvuk může znamenat rozsudek smrti. V hlavních rolích John Krasinski a Emily Blunt.

Ticho nejen léčí, ale ve filmu Tiché místo je navíc jedinou možností, jak přežít další den. Herec John Krasinski se pustil do režie mimořádného snímku, který žánrově pluje mezi thrillerem, dramatem a hororem a ve všech svých polohách dokazuje, co všechno je člověk schopen vymyslet a obětovat, aby i v nelidských podmínkách zachránil svou rodinu.

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou.

Natočit film, kde obyčejný zvuk představuje tu největší možnou hrozbu a doslova vás vyděsí k smrti, bylo pro Krasinskiho, který jinak horory moc nemusí, velkým lákadlem. „Náš svět je zvuky přímo přesycený. A teď si představte, že se ocitnete prostředí, kterému dominuje ticho. Atmosféra takového světa vás dřív nebo později pohltí,“ říká režisér, jehož film pohlcuje své diváky spolehlivě, soudě podle prvních nadšených reakcí.

Režie: John Krasinski

Hrají: Emily Blunt, John Krasinski, Doris McCarthy, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Cade Woodward, Leon Russom

Premiera v ČR: 3. 5. 2018 (CinemArt)

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací