David Švehlík, Jaroslav Dušek, Josef Formánek a Dan Svátek pokřtili DVD Úsměvy smutných mužů

Křest byl vhodný i pro abstinenty.
 
 
Režisér Dan Svátek natočil na motivy knihy Josefa Formánka divácky úspěšnou dramatickou komedii Úsměvy smutných mužů s Davidem Švehlíkem a Jaroslavem Duškem v ústředních rolích.

Nyní jsou Úsměvy smutných mužů k dostání i na DVD. Vzhledem k tomu, že hlavním tématem knihy i filmu je alkoholismus, obešel se slavnostní křest bez alkoholu. David Švehlík, Jaroslav Dušek, Josef Formánek, Dan Svátek a další kmotři doslova vykoupali DVD v proudech čiré vody. Slavnostní akt okořenila nejen autogramiáda všech přítomných hostů, ale i soutěž o několik DVD.

 

Synopse DVD Úsměvy smutných mužů:

Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Všichni z různých důvodů chlastali ve velkém stylu první ligu, někdo sám doma jiný jako tahoun v hospodě. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojnému alkoholu propadnout a jak naopak těžká je cesta ze závislosti ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton?

Režie: Dan Svátek

Předloha: Josef Formánek (kniha)

Scénář: Dan Svátek, Josef Formánek

Kamera: Jakub Šimůnek

Hudba: Ondřej Havlík

Hrají: David Švehlík, Jaroslav Dušek, Ondřej Malý, Ivan Franěk, Marika Šoposká, Simona Babčáková, Jiří Maryško, Jaroslav Plesl, Michal Gulyáš, Taťjana Medvecká, Ha Thanh Špetlíková, František Černý, Anna Randárová, Rostislav Novák st., Marika Procházková, Radovan Král, Petra Nesvačilová, Isabela Bencová-Smečková, Karel Ondrka, Tomáš Měcháček, Alois Švehlík, Josef Formánek

 

Jak to na slavnostním křtu DVD  vypadalo, se můžete podívat i ve fotogalerii na našem FB profilu.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací