TIP: Co nás čeká na 59. Zlín Film Festivalu den po dni

Festivalové tipy Červeného koberce. Pravidelně aktualizované.
 
 
59. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež začíná. Letošní ročník Zlín Film Festivalu probíhá od pátku 24. května do soboty 1. června 2019. Tento rok se bude program točit kolem tématu “OBJEVUJ & POZNÁVEJ”. I letos se můžeme těšit na filmový, divadelní, vědecký i sportovní program, výstavy, soutěže, přednášky a workshopy pro malé i velké návštěvníky filmového festivalu. Každý den pro vás vybereme několik “festivalových tipů”, které budeme průběžně doplňovat.

Sobota 1. 6. 2019

  • 9:00 – projekce filmu Nezapomenutelné léto s Tess, vítězný film pro děti (Golden Apple Cinema)
  • 10:00 – 14:00 – prezence závodníků na půlmaraton, čtvrtmaraton a štafety (tělocvična 1. ZŠ Emila Zátopka, ul. Univerzitní)
  • 10:00 – 19:00 – prodejní přehlídka nezávislých designérů a milovníků kreativního tvoření Kreativ market Jaro/Léto (14|15 Baťův institut)
  • 10:00 – 20:00 – Po stopách Hanzelky a Zikmunda (Divadelní zóna PFNonwovens)
  • 12:00 – projekce filmu Rocca mění svět, vítěz divácké ceny (Golden Apple Cinema)
  • 14:00 – projekce filmu Malé velké lži, vítězný film pro mládež (Golden Apple Cinema)
  • 16:00 – start festivalového půlmaratonu Monet+ Zlín 2019 (Náměstí Míru)
  • 16:30 – projekce filmu Země nezaslíbená, vítězný evropský debut (Golden Apple Cinema)
  • 17:45 – Květinový ceremoniál vítězů Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2019
  • 19:00 – slavnostní vyhlášení všech vítězů všech kategorií Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2019
  • 21:45 – Zelená kniha (Letní kino)

Pátek 24. 5. 2019

  • 10:00 – slavnostní zahájení 59. ZFF pro děti – úvodní ceremoniál festivalu pro dětské diváky, premiéra českého filmu TvMiniUni: Zloděj otázek režiséra Jana Jirků (Kongresové centrum)
  • 10:30 – projekce filmu Ojmjakon: Příběh nejstudenějšího obydleného místaa beseda s jeho režisérem a scénáristou Dominikem Barim (Vzdělávací komplex UTB – U18)
  • 13:00 – film Medvědi z Kamčatky (Golden Apple Cinema)
  • 15:00 – 20:00 – Po stopách Hanzelky a Zikmunda (Divadelní zóna PFNonwovens)
  • 16:00 – autogramiáda a setkání s Danicou Jurčovou, Hanou Holišovou a Romanem Zachem (OZC Zlaté jablko)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích – Tango argentino (Festivalová ulička)
  • 19:00 – koncert oblíbené hudební skupiny Mandrage, předkapela The Gang (Koncertní zóna ENAPO)
  • 20:00 – slavnostní zahájení 59. ZFF pro dospělé – úvodní ceremoniál pro dospělé, projekce soutěžního filmu Chlapec a pelikán australského režiséra Shawna Seeta (Kongresové centrum)
  • 22:00 – zahajovací ohňostroj (náměstí T. G. Masaryka)
  • 22:10 – Po čem muži touží (Letní kino)

Sobota 25. 5. 2019

  • 09:00 – projekce filmu Můj kamarád Taiki (Golden Apple Cinema)
  • 11:30 – delegace k filmu TvMiniUni: Zloděj otázek (OZC Zlaté jablko)
  • 15:00 – Festival Café, herečka Danica Jurčová (Náměstí Míru)
  • 16:00 – vernisáž výstavy Kristian Kodet – obrazy a grafiky (Galerie pod Radnicí)
  • 16:00 – autogramiáda Dagmar Bláhová, Arnošt Goldflam, Aňa Geislerová, Pavlína Němcová a Lukáš Pavlásek (OZC Zlaté jablko)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům (Kongresové centrum)
  • 17:30 – předpremiéra dvou dílů nového seriálu pro děti Kriminálka 5. C (Golden Apple Cinema)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích, Swin (Festivalová ulička)
  • 19:00 – MIRAI – koncert, předkapela PAMFLET (Koncertní zóna ENAPO)
  • 19:00 – projekce filmu Poi E: Příběh naší písně, snímek uvede „Maoravák“ (napůl Maor, napůl Moravan) Frank Tomas Grapl Junior (Golden Apple Cinema)
  • 19:00 – Festival Café, herečka Dagmar Bláhová (Náměstí Míru)
  •  
  • 20:15 – film Archa světel a stínů, projekci bude přítomen režisér snímku Jan Svatoš (Golden Apple Cinema)
  • 20:20 – beseda s filmovým producentem Stevem Lichtagem: ALDABRA – Strastiplná cesta do pravěku (park Komenského, Šapitó)
  • 21:45 – Aquaman (Letní kino)

Neděle 26. 5. 2019

  • 10:00 – 19:00 – 1. závod Českého poháru v parkouru (Zámecká zóna)
  • 11:30 – projekce filmu Chlapec a pelikán (Golden Apple Cinema)
  • 13:00 – Salon filmových klapek – veřejná dražba (Kongresové centrum)
  • 13:00 – projekce filmu Jak vycvičit velblouda, promítání uvede delegace tvůrců (Golden Apple Cinema)
  • 15:00 – Festival Café, ředitel ZOO Dvůr Králové Přemysl Rabas, moderátorka Emma Smetana a herec Jordan Haj (Náměstí Míru)
  • 16:00 – koncert TvMiniUni (Zámecká zóna)
  • 16:00 – autogramiáda Emma Smetana, Jordan Haj, Pavel Nový, Magdalena Reifová (OZC Zlaté jablko)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají Pavla Nového, Magdalénu Reifovou a delegace k čínskému filmu Malí bojovníci a k norskému snímku Jak vycvičit velblouda (Kongresové centrum)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích Street Dance (Festivalová ulička)
  • 18:00 – cestovatelská show s projekcí filmu „Cesta jako žádná ze sta“ Lukáš Socha, Tomáš Vaňourek: Zikmund100 (Vzdělávací komplex UTB – U18)
  • 19:00 – Festival Café, Young Stars irská herečka Jordanne Jones a režisér Marián Polák (Náměstí Míru)
  • 19:00 – muzikál na motivy slavného filmu Sestra v akci (velká stage)
  • 19:00 – INEKAFE – koncert, předkapela DUO JUYOS COMPLET (Koncertní zóna ENAPO)
  • 19:00 – vernisáž unikátní výstavy a beseda s Václavem Marhoulem Svět nabarveného ptáčete (Obchodní dům Zlín, kavárna ve 2. podlaží)
  • 20:20 – beseda se slovenskou herečkou a zpěvačkou O Nepálu s Dorotou Nvotovou (park Komenského, Šapitó)
  • 21:45 – Kursk (Letní kino)

Pondělí 27. 5. 2019

  • 8:30 – beseda s režisérem oceňovaného filmu Planeta Česko Marianem Polákem Nikdy nefilmujte zvířata (Vzdělávací komplex UTB – U18)
  • 10:00 – sázení festivalového stromu s Young Stars (Univerzitní park)
  • 12:00 – autogramiáda delegace k filmu Uzly a pomeranče – scénáristka Iva Procházková a režisér Ivan Pokorný (OZC Zlaté jablko)
  • 13:00 – slavnostní vyhlášení vítězů Radost tvořit: Cesta kolem světa (Kongresové centrum)
  • 14:30 – projekce filmu Kolo štěstí, promítání uvede delegace tvůrců (Golden Apple Cinema)
  • 15:10 – projekce filmu S Abem v kuchyni (Golden Apple Cinema)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají Kláru Issovou, Jordanne Jones, delegaci k filmu Gwen – režiséra William McGregor a herečku Eleanor Worthington-Cox a další (Kongresové centrum)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích Orientální tance (Festivalová ulička)
  • 18:00 – FRANC ALPA | CRIMINAL COLECTION | SZKRAT – kocert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 19:00 – Festival Café, delegace k novému českému filmu Uzly a pomeranče a Young Stars britská herečka Eleanor Worthington-Cox
  • 19:30 – filmová projekce a beseda Století Miroslava Zikmunda (Kongresové centrum)
  • 20:00 – filmy z éry němých grotesek, Filmové piano s Haroldem Lloydem (Šapitó)
  • 21:30 – Claire Jazz Band – koncert (Divadelní zóna PFNonwovens)
  • 21:45 – Captain Marvel (Letní kino)

Úterý 28. 5. 2019

  • 13:00 – promítání filmu Rocca mění svět (Golden Apple Cinema)
  • 14:00 – 17:00 – pečení s UNICEF, dobrovolníci a známé osobnosti upečou sladké či slané dobroty (OZC Zlaté jablko)
  • 15:00 – Festival Café, ředitelka české sekce UNICEF Pavla Gomba (Náměstí Míru)
  • 16:00 – odhalení hvězd dětského filmového herce Jana Hrušínského a zpěvačky Heleny Vondráčkové (Chodník slávy, parkoviště před Velkým kinem)
  • 16:30 – malování na chodníku (chodník před Velkým kinem)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu, dnes to budou např. Klára Issová, Dražen Žarkovic, Guillame Maidatchevsky a delegace k filmu Když chci, tak písknu – George Pistereanu (Kongresové centrum)
  • 17:00 – vernisáž výstavy Trienále Prostor Zlín 2019 – Alternativy destrukce (14I15 Baťův Institut, 14. budova)
  • 17:20 – promítání filmu Uzly a pomeranče (Golden Apple Cinema)
  • 18:00 – projekce filmu a beseda Dan Přibáň – Trabantem po hedvábné stezce (Vzdělávací komplex UTB – U18)
  • 18:00 – MICHAL DAVID – KONCERT NADĚJE (MASTERS OF ROCK CAFÉ)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích country tance (Festivalová ulička)
  • 19:00 – Festival Café, zpěvák Tomáš Boček (Náměstí Míru)
  • 20:00 – ZAZPÍVEJ MI FILM II – koncertní talkshow o hudbě, filmu a cestování s Pavlem Šporclem (Kongresové centrum Zlín)
  • 20:20 – čtení v podání herce Městského divadla Zlín Marka Příkazkého a projekce originálních záběrů Eduarda Ingriše (Park Komenského, Šapitó)
  • 21:30 – Jam Session – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 21:45 – Ženy v běhu (Letní kino)

Středa 29. 5. 2019

  • 14:00 – projekce filmu Milujeme medvědy! (Golden Apple Cinema)
  • 15:00 – Festival Café, čeští reprezentanti v biatlonu Michal Šlesingr a Tomáš Krupčík (Náměstí Míru)
  • 16:00 – VITAR show s Michalem ze školky (Divadelní zóna PFNonwovens)
  • 16:00 – autogramiáda Jiří Mádl, Marek Adamczyk a Eva Samková (OZC Zlaté jablko)
  • 16:30 – projekce filmu Chippa (Golden Apple Cinema)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům, tentokrát to budou Jiří Mádl, Dimitris Spyrou (k filmu Malý novinář), Čejen Černić Čanak (k filmu Tajemství Zeleného kopce), Steven Wouterlood a Sonny Coops Van Utteren (k filmu Nezapomenutelné léto s Tess) (Kongresové centrum)
  • 17:20 – projekce filmu Za šťastný život (Golden Apple Cinema)
  • 18:00 – vernisáž výstavy a beseda Josef Pinkava – Nejlepší léta mého života (Kavárna Továrna)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích, společenské tance (Festivalová ulička)
  • 19:00 – Velký dechový orchestr města Zlína (Náměstí Míru)
  • 19:30 – Markéta Vodičková & Filip Vítů – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 20:20 – cestovatelská projekce Ponožky na cestách aneb 59 mini objevů, které nám ve škole neřekli (Park Komenského, Šapitó)
  • 21:45 – Zrodila se hvězda (Letní kino)
  • 22:00 – Industry Party – PRAGO UNION (94. budova, Areál Svitu)

Čtvrtek 30. 5. 2019

  • 9:00 – 11:00 – workshop Dílna malého novináře (14|15 Baťův institut, 15. budova)
  • 10:50 – projekce filmu Nezapomenutelné léto s Tess (Golden Apple Cinema)
  • 12:00 – křest mláděte hyeny, kmotrem bude festivalový moderátor Jan Onder, účastnit se budou Dana Morávková, Roman Vojtek, Miroslav Adámek, Martin Hrdinka (ZOO Zlín-Lešná)
  • 15:00 – Festival Café, dokumentaristka Tereza Kopáčová a cestovatel Dan Přibáň (Náměstí Míru)
  • 16:00 – autogramiáda Dan Přibáň (OZC Zlaté jablko)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají členy letošních festivalových porot, Kristýnu Frejovou, Kláru Pollertovou-Trojanovou a delegace k filmům: Goran Radovanović a Anica Dobra (k filmu Enkláva), James Gardner a Simon Lord (k filmu Medúza), Dimitri Linder (k filmu Za šťastný život), Safdar Ahman a Rajat Agrawal (k filmu Chippa), Irina Zhuravleva (k filmu Medvědi z Kamčatky) (Kongresové centrum)
  • 17:15 – 19:00 – dokumentární film a panelová diskuze s odborníky Paywall: obchod s vědou (Univerzitní centrum U13, Knihovna UTB)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích, salsa (Festivalová ulička)
  • 18:00 – beseda Jiří Čeloud: Zlom vaz! (Vzdělávací komplex UTB – U18)
  • 18:30 – Tereza Mašková – koncert populární zpěvačky v rámci Dne s Českým rozhlasem (Náměstí Míru)
  • 19:30 – Eliška Lajdová – koncert (Koncertní zóna ENAPO)
  • 19:30 – projekce filmu Medúza, promítání uvede delegace tvůrců (Golden Apple Cinema)
  • 20:15 – projekce filmu Vše zapomenuto, vše odpuštěno, promítání uvede delegace tvůrců (Golden Apple Cinema)
  • 20:20 – přednáška Václav Šilha: Huaorani – dobytí amazonského ráje (Park Komenského, Šapitó)
  • 20:30 – Michal Hrůza s kapelou – koncert v rámci Dne s Českým rozhlasem (Náměstí Míru)
  • 21:45 – Trabantem tam a zase zpátky (Letní kino)

Pátek 31. 5. 2019

  • 10:30 – projekce filmu Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (Golden Apple Cinema)
  • 11:00 – cestovatelská show s projekcí filmu „Cesta jako žádná ze sta“, Lukáš Socha, Tomáš Vaňourek: Zikmund100 (Golden Apple Cinema)
  • 11:10 – projekce filmu 17 sekund (Golden Apple Cinema)
  • 13:00 – projekce filmu Muzbalak, orlí hrdina (Golden Apple Cinema)
  • 14:00 – 19:00 – Den s organizací Černí koně (Náměstí Míru)
  • 15:00 – Festival Café, doc. PaedDr. Janem Farkačem, CSc. (Náměstí Míru)
  • 16:00 – autogramiáda Dana Morávková, Roman Vojtek, Šárka Marková, Naomi Adachi, Martin Hrdinka, Jirka Hadaš, Vladimír Kroc a Petra Pifková (OZC Zlaté jablko)
  • 17:00 – červený koberec – moderátoři Dana Morávková a Roman Vojtek přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům –Zuzana Vejvodová, Irit Dolev a Aron Marom (k filmu 17 sekund), Susanne Finken (k filmu Daleko od domova), Mischa Kamp a Vita Heijmen (k filmu Salon slečny Romy), Milena Tscharntke (k filmu Vše zapomenuto, vše odpuštěno), Gabriela Helclová a Simona Lewandovská (Kongresové centrum)
  • 18:00 – projekce filmu a beseda Manťáci: Indie Rickshow (Manťáci: Indie Rickshow)
  • 18:00 – 22:00 – tančení v ulicích orientální tance (Festivalová ulička)
  • 19:30 – Mers (Koncertní zóna ENAPO) 
  • 20:00 – galavečer se slavnostním vyhlášením vítězných filmů. Slavnostní program bude v přímém přenosu vysílat ČT art od 20:20 hodin.
  • 21:45 – Bohemian Rhapsody (Letní kino) 

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací