Avengers – recenze

avengers_2012_plakat„Avengers, do zbraně!“

 

Parta superhrdinů Avengers konečně dorazila do našich kin. První stejnojmenný komiks společnosti Marvel spatřil světlo světa téměř před padesáti lety, přesně roku 1963 a sestava v něm byla trochu jiná než v letošním filmu. Tehdejší tým se skládal z Iron Mana, Thora, Hulka, Ant-mana a Wasp. Kapitán Amerika se připojil až později. V současnosti organizace S.H.I.E.L.D. v čele s Nickem Furym (Samuel L. Jackson) povolala do boje Iron Mana (Robert Downey Jr.), Kapitána Ameriku (Chris Evans), Hulka (Mark Ruffalo), Thora (Chris Hemsworth), Black Widow (Scarlett Johansson) a Hawkeyeho (Jeremy Renner). A spolupráce jim, i přes počáteční neshody, klape na výbornou. Tehdy i teď spojili svoje síly, aby se vypořádali s Lokim (Tom Hiddleston).

Vzhledem k tomu, že se jedná o první dobrodružství s touto nevšední partou, velkou část filmu zabírá představování, svolávání a následné stmelení jednotlivých aktérů. O některých už toho víme více z jejich samostatných filmů (Iron Man, Thor, Hulk, Kapitán Amerika), ale ostatní se nám musí představit důkladněji. Ať již se ocitáte v kterémkoli dějství, je na co se koukat a na co upoutat svoji pozornost.

Režisér Joss Whedon, který za léta praxe získal mnoho zkušeností s pozoruhodnými osobnostmi a bytostmi (Buffy, přemožitelka upírů, Angel, Firefly, Dům loutek), se s jednotlivými postavami vypořádal dokonale a dal prostor vyniknout jejich výjimečnosti. Nemůžete říci, že by některého z hrdinů ochudil a dal mu málo prostoru. I jejich motivace a následné prozření má svůj důvod. Jen u jednoho „zelenáče“ nebylo vše zcela osvětleno.

Najdou se zajisté i tací, kterým se seznamovací úvod líbit nebude, ale jejich brblání nepotrvá dlouho. Spousta menších či větších šarvátek, vtipných hlášek a scének naladí na pozitivní notu veškeré publikum a závěrečná extra řežba ve vzduchu i na zemi umlčí i toho největšího rýpala. Myslím si, že pokud prozradím, že cenu nejlepšího baviče by si zasloužil za svůj výkon Hulk, nemohu být nařčena ze spoileru.

Pokud chcete zažít skvělou zábavu plnou akce, vtipu a hvězd nejen pozemského nebe, Avengers uspokojí všechny vaše potřeby. Usaďte se v sále, spokojeně chroupejte popcorn a nechte se unášet na vlně letní zábavy plné výbuchů a superhrdinských kostýmů. Dokonce i ten dabing je snesitelný, protože konečně někdo tam nahoře pochopil, že všechno se do češtiny opravdu přeložit nedá. A malá rada na závěr, neutíkejte hned s prvními titulky ze sálu, ochudili byste se tak o věšteckou tečku.
 
 

Kráska s ohněm v těle.

avengers_2012_foto_14
 
 

V dáli vidím město veliké… vhodné ke zničení.

avengers_2012_foto_08
 
 

Dohled z hůry je k nezaplacení.

avengers_2012_foto_15
 
 

0%

Pokud chcete zažít skvělou zábavu plnou akce, vtipu a hvězd nejen pozemského nebe, Avengers uspokojí všechny vaše potřeby. Usaďte se v sále, spokojeně chroupejte popcorn a nechte se unášet na vlně letní zábavy plné výbuchů a superhrdinských kostýmů.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací