Oscars 2010

  Zlaté sošky jsou rozdány.




Letošní ročník byl již 82. v pořadí. Pojďte se s námi podívat, jak to dopadlo.



Nejlepší film   

Avatar
The Blind Side
District 9
Škola života
Smrt čeká všude
Hanebný pancharti
Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire
A Serious Man
Vzhůru do oblak
Lítám v tom



Nejlepší režie

James Cameron – Avatar
Kathryn Bigelow – Smrt čeká všude
Quentin Tarantino – Hanebný pancharti
Lee Daniels – Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire
Jason Reitman – Lítám v tom



Nejlepší herec v hlavní roli

Jeff Bridges – Crazy Heart
George Clooney – Lítám v tom
Colin Firth – A Single Man
Morgan Freeman – Invictus: Neporažený
Jeremy Renner – The Hurt Locker



Nejlepší herečka v hlavní roli

Sandra Bullock – The Blind Side
Helen Mirren – The Last Station
Carey Mulligan – Škola života
Gabourey Sidibe – Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire
Meryl Streep – Julie & Julia



Nejlepší herec ve vedlejší roli

Matt Damon – Invictus: Neporažený

Woody Harrelson – The Messenger
Christopher Plummer – The Last Station
Stanley Tucci – Pevné pouto
Christoph Waltz – Hanebný pancharti



Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Penélope Cruz – Nine
Vera Farmiga – Lítám v tom
Maggie Gyllenhaal – Crazy Heart
Anna Kendrick – Lítám v tom
Mo’Nique – Precious



Nejlepší původní scénář

Mark Boal – Smrt čeká všude
Quentin Tarantino – Hanebný pancharti
Alessandro Camon & Oren Moverman – The Messenger
Joel Coen & Ethan Coen – A Serious Man
Pete Docter, Bob Peterson, Tom McCarthy – Vzhůru do oblak



Nejlepší adaptovaný scénář

Neill Blomkamp a Terri Tatchell – District 9
Nick Hornby – Škola života
Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche – In the Loop
Geoffrey Fletcher – Precious
Jason Reitman a Sheldon Turner – Lítám v tom


Nejlepší cizojazyčný film

Ajami – Izrael
Bílá stuha – Německo
El secreto de Sus Ojos – Argentina
Prorok – Francie
The Milk of Sorrow – Peru



Nejlepší animovaný film

Koralína a svět za tajnými dveřmi
Fantastic Mr. Fox
Princezna a žabák
The Secret of Kells
Vzhůru do oblak



Nejlepší výprava

Avatar
Imaginarium dr. Parnasse
Nine
Sherlock Holmes
Královna Viktorie



Nejlepší kamera

Avatar
Harry Potter a Princ dvojí krve
Smrt čeká všude
Hanebný pancharti
Bílá stuha



Nejlepší kostýmy

Bright Star
Coco Chanel
Imaginarium dr. Parnasse
Nine
Královna Viktorie



Nejlepší dokument

Burma VJ
The Cove
Food, Inc.
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers
Which Way Home



Nejlepší krátký dokument

China’s Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province
The Last Campaign of Governor Booth Gardner
The Last Truck: Closing of a GM Plant
Music by Prudence
Rabbit à la Berlin



Nejlepší střih

Avatar
District 9
Smrt čeká všude
Hanebný pancharti
Precious: Based on the Novel ‘Push’ by Sapphire



Nejlepší make-up

Božský
Star Trek
Královna Viktorie



Nejlepší hudba

Avatar
Fantastic Mr. Fox
Smrt čeká všude
Sherlock Holmes
Vzhůru do oblak



Nejlepší píseň

„Almost There“ – Princezna a žabák
„Down in New Orleans“ – Princezna a žabák
„Loin de Paname“ – Paříž 36
„Take It All“ – Nine
„The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)“ – Crazy Heart



Nejlepší krátký animovaný film

French Roast
Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty
The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)
Logorama
Wallace and Gromit in A Matter of Loaf and Death



Nejlepší krátký film

The Door
Instead of Abracadabra
Kavi
Miracle Fish
The New Tenants



Nejlepší střih zvukových efektů

Avatar
Hanebný pancharti
Smrt čeká všude
Star Trek
Vzhůru do oblak



Nejlepší zvuk

Avatar
Hanebný pancharti
Smrt čeká všude
Star Trek
Transformers: Pomsta poražených



Nejlepší triky

Avatar
District 9
Star Trek


 

 

 

 

Ell

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací