Filmové události #27/24: Proběhl 58. ročník MFF Karlovy Vary a jsou i tu novinky k festivalu v Benátkách

Festivalový týden je za námi.

Letošní KVIFF navštívili Viggo Mortensen, Clive Owen nebo Daniel Brühl. Zahajovacím filmem Benátského festivalu bude pokračování Beetlejuice. Je tu první fotografie z natáčení čtvrtého Kapitána Ameriky. Ben Affleck a Matt Damon chystají nový společný projekt. Čtvrtá řada The Morning Show má další hereckou posilu. V traileru se představilo sportovní drama F1. První ukázku má i komedie Jackpot! A klip tu je také k hororu Afraid.

#27/24

V uplynulém týdnu úspěšně proběhl 58. ročník MFF Karlovy Vary. Co přinesl? Na zahájení přijel Viggo Mortensen, který zde uvedl svůj snímek Až na konec světa a od Jiřího Bartošky si převzal Cenu prezidenta festivalu. V následujících dnech plných filmového dění navštívili akci i Daniel Brühl, Steven Soderbergh a Clive Owen, který zde uvedl oskarovou klasiku Na dotek a na slavnostním zakončení také převzal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Festival pak trval od 28. června do 6. července.

Novinky tu jsou pak k filmovému festivalu v Benátkách. Organizátoři oznámili, který snímek celou akci 7. září zahájí. Stane se jim hororová komedie z dílny Tima Burtona Beetlejuice Beetlejuice. Ta navazuje na předchozí stejnojmenný film z roku 1989 a sleduje již dospělou Lydii, které se do života opět připlete titulní démon Beetlejuice. Další novinky ohledně benátského filmového festivalu zatím nejsou známy.

S první fotografií z natáčení se pochlubili tvůrci čtvrtého pokračování Kapitána Ameriky. To nese podtitul Nový svět. V první fotografii se představil Anthony Mackie v kostýmu Kapitána Ameriky, jehož postava Sam Wilson se této role ujala po odchodu Steva Rogerse do důchodu a událostech v seriálu Falcon a Winter Soldier. Vedle Mackieho se ve snímku mají objevit i Tim Blake Nelson, Danny Ramirez nebo Harrison Ford, který přebírá roli Thaddesu Rosse po zesnulém Williamu Hurtovi. Film má naplánovanou premiéru na začátek příštího roku.

Na novém společném projektu pracují Matt Damon a Ben Affleck. V chystaném thrilleru RIP figurují jako producentsko-herecká dvojice. Minulý týden pak bylo oznámeno, že se filmu ujala streamingová platforma Netflix. Detaily snímku zatím nebyly oznámeny.

Další hereckou posilu má čtvrtá řada seriálu The Morning Show. Vedle již dříve oznámené Marion Cotillard se tu nově objeví i Jeremy Irons. Ten si má zahrát Martina Levyho, otce Alex Levy, kterou v pořadu ztvárňuje Jennifer Aniston. Na platformu Apple TV+ má čtvrtá sezóna pořadu vstoupit někdy v příštím roce, konkrétní datum zatím nebylo upřesněno.

V traileru se představilo sportovní drama F1. To sleduje Sonnyho Hayese, bývalého řidiče Formule 1 z 90. let, který při jednom ze závodů utrpěl vážná zranění. Nyní je nucen odejít z důchodu a vrátit se do akce, aby trénoval nadějný mladý talent na Apex Grand Prix. V hlavních rolích se zde objeví Brad Pitt a Javier Bardem. Do kin film vstoupí příští červen.

První ukázku má také akční komedie Jackpot! studia Amazon. Ve snímku se objeví John Cena, Awkwafina a Simu Liu. Na platformu Amazon Prime Video by měl film vstoupit v polovině letošního srpna.

A do třetice tu je i spot k hororu Afraid. Curtis a jeho rodina jsou vybráni k testování nového revolučního domácího zařízení: digitálního rodinného asistenta zvaného AIA. Po nainstalování přístroje a všech jeho senzorů a kamer v domě se zdá, že AIA dokáže téměř všechno. Naučí se chování rodiny a začne předvídat její potřeby. A dokáže se postarat o to, aby rodině nic – a nikdo – nestálo v cestě. Afraid vstoupí do kin za necelé dva měsíce.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací