Gamer – recenze

Game over?
 
 
Začneme malou matematickou úlohou. Co vám vznikne, když vyřešíte tuto rovnici: Běžící muž + Sims + Doom =? Kdo odpověděl, že Gamer, dostává jedničku s hvězdičkou. I přesto by mohl být film Gamer velice zajímavým a originálním počinem. No, on vlastně je, ale záleží, z jakého konce se této myšlenky chopíte.

Úvod úžasně podkreslený skladbou od Marilyna Mansona se opravdu povedl. O zbytku filmu se to už, bohužel, říci nedá. Někomu se mohou líbit záběry roztřesenou kamerou, „působí to umělečtěji“, ale co je moc, to je moc. Kdyby se tvůrci alespoň drželi jen této techniky. Ale zohyzdit bojové scény touto „ruční“ kamerou, velice rychlým střihem a záběry jako vystřiženými z počítačové hry, která se navíc seká, je už moc. Vše je chaotické, neorientujete se kde je, kdo a čí končetina to právě letí vzduchem. Výsledek je, že nemáte šanci si akční sekvence užít. Jen malé doporučení pro ty, kterým se dělá špatně z krve a oddělených částí těl – buď na film nechoďte, nebo zavřete oči.

Tyto temné linie filmu jsou střídány záběry ze hry Společnost. Ta je naopak barvitá, až oči přechází, ale od chaotičnosti ji to neochrání. Ale narozdíl od Vrahů, kteří jsou brutální, je Společnost ve stejné míře vulgární. Pro někoho to bude potěcha pro oko, pro druhé Sodoma Gomora.

Gamer se bohužel snaží být až moc cool. Výsledek je bohužel překombinovaný, který někdy působí až vysloveně trapně. Ale užší část publika bude spokojena.
 

Zamířit, zacílit a pal!


 

40%

Gamer

Gamer se bohužel snaží být až moc cool. Výsledek je bohužel překombinovaný, který někdy působí až vysloveně trapně. Ale užší část publika bude spokojena.

  • Hodnocení

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací