Avatar – 15 minut o půlnoci

[singlepic id=8 w=92 h=69 float=left] Z 15-ti  minutovky promítané o půlnoci jako trailer jsem odcházela velice zmatená.

[singlepic id=9 w=320 h=240 float=right]

Absence českých titulků zamrzela již na začátku. Když se dospělo do části 3D animace, byla jsem na rozpacích. Animace byla perfektní, ale tvůrci si práci velice ulehčili. Všude rozhlašují, jaký to bude revoluční počin. Fotorealistická animace lidí! A na plátně se přitom objeví modrá stvoření, s rysy lidských představitelů z úvodu promítání v obličeji. Při pohledu na ně i na některé další postavy jsem si vzpomněla na hru Ztracený svět, kterou jsem jako malá hrála na počítači. Vypadá to sice, že film bude poutavou 3D podívanou, ale za revoluční bych ho neoznačila.

Na některých diskuzních fórech se ohánějí tím, že revoluce je v 3D animaci a hlavně v přítomnosti 3D brýlí. Díky těmto aspektům Vás film vtáhne přímo do středu dění. Nepopírám, tento efekt to zajisté má. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale 3D brýle nejsou žádná novinka, kterou si může připsat právě snímek Avatar.

Ell

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací