Do Premiere Cinemas míří nejznámější české sci-fi Ikarie XB 1

premiere_cinemas_logo_redVychutnejte si digitálně zrestaurovaný sci-fi skvost z roku 1963 v multikině Premiere Cinemas.

V rámci cyklu Premiere Extra se v úterý 21. června 2016 vydáme hluboko do filmového archívu. Nejznámější české sci-fi Ikarie XB 1 režiséra Jindřicha Poláka prošlo digitálním zrestaurováním Národním filmovým archivem a vrací se na velká plátna. Dobrodružství kosmické lodi Ikarie XB 1 a její posádky si budeme moci vychutnat v moderním multikině Premiere Cinemas v Praze, Olomouci i Teplicích.

Co: Speciální projekce filmu Ikarie XB 1 (1963) – Premiere Extra

Kdy: 21. června 2016

Kde: Premiere Cinemas ČR

Podrobnosti naleznete zde: Premiere Cinemas

Ikarie_XB_1_pc

Synopse filmu Ikarie XB 1 (1963): ikarie_xb1_1963_plakat

Je 2. polovina 22. století a kosmická loď Ikarie XB 1 putuje k Alfě Centauri za průzkumem mimozemských forem života. Její posádka, složená z vědeckých kapacit různých oborů, je daleko od sluneční soustavy vystavena neznámým, nepředstavitelným hrozbám. Ale veze si s sebou i řadu svých všedních lidských starostí a radostí. Kališovy černobílé obrazy v širokoúhlém formátu, Liškova novátorská elektronická hudba a přesvědčivé kulisy i kostýmy vytvářejí stylisticky vytříbený fikční svět daleké budoucnosti. Civilní výkony české herecké elity mu pak dodávají nečekanou přirozenost a psychologický rozměr. Autoři se při psaní scénáře volně inspirovali románem Stanisława Lema K mrakům Magellanovým. Za zmínku jistě stojí i skutečnost, že se ubránili prvoplánové a dobově poplatné politizaci, které žánr sci-fi často podléhal. Nepostavili proti sobě dva konkurenční systémy, žádný pomyslný východ a západ, nýbrž naději v lepší, morálně vyspělejší lidstvo a „sebranku“ 20. století, která po sobě zanechala jen samou zkázu.

Režie: Jindřich Polák

Hrají: Zdeněk Štěpánek, Radovan Lukavský, Dana Medřická, Miroslav Macháček, František Smolík, Jiří Vršťala a další

V kinech: 16. 6. 2016 (NFA)

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací