Víkend plný předpremiérových projekcí filmu Masaryk

Odhalte tajemství života Jana Masaryka.

V sobotu 4. března 2017 bojuje historické drama Masaryk o ocenění Český lev a oficiálně vstupuje do našich kin ve čtvrtek 9. března 2017. Pokud chcete v předstihu vědět, jaký je nejnovější snímek režiséra J. Ševčíka a co vše nám prozradí o Janu Masarykovi, nenechte si ujít speciální filmový víkend plný předpremiér. Startuje se dnes, tedy v pátek 3. března a končí v neděli 5. března, a to v multikinech Premiere Cinemas, Cinema City a CineStar.

Co: Předpremiérový víkend s filmem Masaryk

Kdy: 3. – 5. března 2017

Kde: Premiere Cinemas ČR

Podrobnosti naleznete zde: Premiere Cinemas


Co: Předpremiérový víkend s filmem Masaryk

Kdy: 3. – 5. března 2017

Kde: Cinema City ČR

Podrobnosti naleznete zde: Cinema City


Co: Předpremiérový víkend s filmem Masaryk

Kdy: 3. – 5. března 2017

Kde: CineStar ČR

Podrobnosti naleznete zde: CineStar

Synopse filmu Masaryk:

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue.

Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě!

Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.

Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztrácí z veřejného života. Přerušuje kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Na několik měsíců mizí, kamsi do Ameriky…

Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země.

Historické drama Masaryk natočil podle scénáře Alexe Königsmarka a Petra Kolečka režisér Julius Ševčík (Normal, Restart). Titulní postavu Masaryka bravurně ztvárnil démonický herec mnoha velkých rolí, Karel Roden (Fotograf, Habermannův mlýn). V roli osudové ženy Masarykova života, Marcie Daveportové, se představí Arly Jover (The Lookout, Blade). Doktora Steina, lékaře Masarykovy duše, si zahrál přední německý herec Hanns Zischler (Sils Maria, Mnichov). V dalších rolích se představí přední český herec Oldřich Kaiser, Eva Herzigová, Jiří Vyorálek a v rolích vrcholných zahraničních politiků Milton Welsh (Grandhotel Budapešť), Paul Nicholas a Dermot Crowley (Babel, Luther).

Hrají: Oldřich Kaiser, Karel Roden, Zuzana Kronerová, Robert Jašków, Jiří Vyorálek, Vlado Hajdu, Dermot Crowley, Ján Jackuliak, Eva Herzigová, Emília Vášáryová, Martin Hofmann, Joan Blackham, Arly Jover, Gina Bramhill, Hanns Zischler, Milton Welsh, Tim Preece, Hoji Fortuna, James Flynn, Kevin Clarke, Ján Greššo

Režie: Julius Ševčík

Premiera v ČR: 9. 3. 2017 (Bioscop)

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací