17 dívek (2011)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 2. 1. 2014 ()

Synopse: „Jedna za všechny, všechny za jedno. Hromadné těhotenství na střední škole.”

Článek v Time Magazine, nazvaný „Těhotenský Boom v Gloucester High“, byl prvním, který odhalil unikátní skandál – během jednoho období otěhotnělo naráz více než tucet středoškolských studentek z Gloucesteru. První, kdo tento trend zpozoroval, byla školní zdravotní sestra. Příběh dívek tak začal plnit titulní stránky národních novin a stal se předmětem mnoha talk show a investigativních televizních reportáží.

Provokativní debut je portrétem skupiny znuděných puberťaček, které uzavřou nezvratnou dohodu. Když Camille náhodně otěhotní, podnítí své kamarádky a spolužačky, aby ji následovaly. Je jen otázkou času, než 17 dívek najde vhodné „dárce spermatu“ a způsobí tak vlnu pozdvižení v jinak poklidných vodách přímořského městečka.

Snímek 17 dívek byl v roce 2011 promítán na Mezinárodním filmovém festivalu v Bratislavě, kde získal ocenění Studentské poroty a zároveň byl nominován na hlavní cenu Grand Prix. Nominace na prestižní cenu César za nejlepší filmový debut a cenu Zlatý Zenit ze Světového filmového festivalu v Montrealu jen dotvrzují dobrou volbu tématu i řemeslně zpracovaný snímek autorského a režisérského dua Delphine a Muriel Coulinových.

Recenze:
Film je teoreticky schopen nadhodit hned několik myšlenek, ale v zásadě se mu nedaří toho moc sdělit. Ač sledujeme výsledky sexuálních eskapád mnoha holek, neuvidíme zde mnoho lásky jakéhokoliv druhu. Výstřelek je pro děvčata happeningem, jehož následky si očividně plně neuvědomují a snímek končí v takovém okamžiku, že nemůžeme posoudit, jak se nakonec změnily. A kdo vůbec je těch 17 dívek? Pár z nich uvidíme doma při konfrontaci nebo v přátelském prostředí jejich „spolku“, většinou však divákovi splývají.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací