3 dny v Quiberonu (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 29. 11. 2018 ()

Synopse: „Drama o posledním interview s Romy Schneider”

Pro generace diváků je Romy Schneider naplněním romantického snu – noblesní císařovnou Sissi. Do francouzského letoviska Quiberon přijíždí ale jako zlomená žena, herečka na soumraku kariéry, matka, která se marně snaží navázat vztah k vlastnímu dítěti, osobnost výrazně rozkolísaná sklony k alkoholismu a depresím. V melancholických kulisách přímořského střediska má podstoupit pomyslné vzkříšení, jehož součástí je vedle ozdravných procedur i rozsáhlé interview, které přijíždí udělat novinář německého deníku Stern Michael Jürgs a zdokumentovat fotograf Robert Lebeck, Romyina dávná známost. Film Emily Atef je hluboce působivým a dojemným portrétem výrazné osobnosti.

Recenze:
Sedíme na zemi v hotelovém pokoji, průvan si pohrává se záclonami a ve vzduchu se vznáší těžký oblak cigaretového dýmu. Ano v hotelových pokojích se nekouří, jenže my se momentálně nacházíme v apartmá v roce 1982. V křesle si hoví pohodlně usazený pán, to je novinář Sternu Michael Jürgs, a naproti němu starší, ale krásná žena, která si div nekouše nehty nervozitou. Namísto toho si každou chvíli zapálí cigaretku.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací