300: Vzestup říše (2014)

300_vzestup_rise_poster_v14
Režie:
Premiéra v ČR: 6. 3. 2014 ()

Synopse: Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300”, se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války.

Ve filmu „300: Vzestup říše” čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.

Společnost Warner Bros. Picture a Legendary Pictures uvádějí film „300: Vzestup říše“ v produkci společnosti Cruel and Unusual Films, Marka Cantona a Gianni Nunnariho. Hlavní role v tomto akčním dobrodružném filmu ztvárnili Sullivan Stapleton („Gangster Squad – Lovci mafie”) jako Themistokles a Eva Green („Temné stíny”, „Casino Royale”) jako Artemesia. Lena Headey si zopakovala svou hlavní roli z filmu „300” jako spartská královna Gorgo. Roli Aeskyla si zahrál Hans Matheson („Souboj Titánů”) a Rodrigo Santoro opět hraje perského krále Xerxea.

Recenze:
Ne příliš ostřílený režisér Noam Murro se poměrně drží osvědčeného formátu. Na jednu stranu nás nečeká žádné větší překvápko, ale na druhou stranu dostáváme i to, co se nám tolik líbí. Čeká nás více bitev, více akce, ale i více dialogů a proslovů. Na soubojích i filmu jako takovém je vidět, že tentokrát bylo v kasičce více zlata. Nejedná se pouze o „komorní“ souboj v podání 300 můžu, ale o epickou podívanou na vodě i na souši (zpustošené Athény, stovky lodí, tisíce bojovníků). Znovu budeme moci chrochtat blahem u řežeb, které mají ještě větší grády než posledně. Rychlý střih je střídán dlouhými záběry bez přerušení, vyšperkovanými efekty, zpomalovačkami a typicky nerealistickými výstřiky krve.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací