55 schodů (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: festival 20. 3. 2018 ()

Synopse: Eleanor Riese trpí paranoidními záchvaty a je hospitalizovaná na psychiatrickém oddělení v sanfranciské nemocnici. Když jí lékaři odmítnou snížit dávkování léků, obrátí se na právničku Colette Hughes. Příběh podle skutečných událostí vychází ze soudního řízení, které se stalo precedentem v psychiatrické léčbě v USA. Drama ze soudní síně v osmdesátých letech je poctou skutečným aktérkám procesu.

Recenze:
Eleanor Riese (Helena Bonham Carter) je pacientka psychiatrie v San Franciscu, která trpí paranoidními záchvaty. Léky, které užívá, jí ale nedělají dobře, a tak své lékaře požádá o snížení dávkování a úpravu léčebného procesu. Marně. A tak nebojácná Eleanor neváhá a najme si právníka – charismatickou Colette Hughes (Hilary Swank). Spolu s ní se pustí do boje s americkým právním řádem a zdravotníky, kteří raději pohodlně podají pacientům léky, které je ničí, než aby se jim skutečně snažili pomoci.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací