Alenka v Říši divů: Za zrcadlem (2016)

alenka-v-risi-divu-za-zrcadlem_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 26. 5. 2016 ()

Synopse: Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Veleorloje, jenž stanovuje veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas.

Recenze:
Uplynulo celý šest let, kdy jsme se seznámili s Alenkou v říši divů s tváří australské herečky Mii Wasikowske. Nyní se Alenka vrací v novém dobrodružství, a to s podtitulem Za zrcadlem. Spolu s hlavní hrdinkou se opět setkáme s Kloboučníkem (Johnny Depp), Srdcovou královnou (Helena Bonham Carter), Bílou královnou (Anne Hathaway) a dalšími oblíbenými postavičkami. Mezi nováčky patří Sacha Baron Cohen jako Čas.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací